سفارش پروژه جدید

چه نوع پروژه هایی را می توانم در UTC سفارش دهم؟

هر نوع پروژه ای در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران که قابل انجام روی کامپیوتر و ارسال از طریق اینترنت باشد در UTC قابل انجام است؛ اعم از پروژه های برنامه نویسی، پژوهشی، طراحی گرافیکی و تحلیلی. هیچ محدودیتی برای اندازه پروژه های سفارشی وجود ندارد. UTC سازوکاری مناسب برای انجام انوارع پروژه در اندازه های مختلف را مهیا می سازد.

چگونه فریلنسر (مجری) مناسب برای پروژه خودم پیدا کنم؟

پروژه سفارشی خود را با توضیحات کامل ثبت کنید و منتظر نظر مجریان مختلف با رزومه ها و تجارب مختلف باشید. شما می توانید در توضیحات مجریان در مورد پروژه شما و همچنین با برسی رزومه هر یک از مجریان، قابلیت های آنان را برای انجام پروژه خود ارزیابی کنید. همچنین ارزیابی UTC از کیفیت پروژه های قبلی هر مجری می تواند به شما در انتخاب مجری مناسب کمک کند.

پرداخت ها با چه مکانیزمی انجام می شود؟

سیاست کلی UTC در پرداخت ها بر اساس اطمینان طرفین قرارداد پروژه پایه ریزی شده است. بطور خلاصه مکانیزم پرداخت ها به این صورت است که کارفرما برای شروع هر پروژه مبلغی را به عنوان هزینه فاز 1 پروژه به UTC پرداخت می کند. مجری پس از اطلاع از این پرداخت، پروژه را آغاز کرده و فاز 1 را به UTC تحویل می دهد. مبلغ فاز 1 پس از تایید فاز 1 پروژه توسط کارفرما به حساب مجری واریز می شود. در این سازوکار نکاتیوجود دارد که باعث می شود طرفین اجرای پروژه ها کاملا اطمینان خاطر داشته باشند:

 • مجری اطمینان دارد که مبلغ هر فاز از پروژه که در حال انجام است به صورت امانت نزد UTC محفوظ است و اگر کارفرما به هر دلیلی از ادامه همکاری منصرف شود، حق الزحمه انجام پروژه تا جایی که انجام شده است را دریافت می کند.
 • کارفرما اطمینان دارد که مبلغ هر فاز پروژه پس از انجام آن فاز و تایید خود کارفرما به مجری پرداخت می شود و این مبلغ تا زمان تایید بصورت امانت نزد UTC باقی می ماند و اگر جزئیات پروژه انجام شده با آنچه که در قرارداد اولیه تنظیم شده مغایرتی داشته باشد قابل پیگیری است.
 • کارفرما اطمینان دارد که اگر مجری با سابقه ای تا به حال تعدادی پروژه را به نحو احسن انجام داده و رزومه و امتیاز خوبی را از خود در UTC به ثبت رسانده است، طبیعتا به هیچ وجه حاضر نخواهد شد اعتبار و خوش نامی خود را در یک پروژه زیر سوال ببرد و تحت هر شرایطی تمام تلاش خود را برای انجام به نحو احسن پروژه ها خواهد داشت.
 • مجری اطمینان دارد که اگر پروژه ها را با کیفیت بسیار بالا انجام دهد، علاوه بر دریافت حق الزحمه آن پروژه، امتیاز خود را در بین مجریان پروژه ها بالا برده و در نتیجه شانس خود را برای اخذ پروژه های بعدی بیشتر می کند.

چگونه می توانم در UTC کار کنم؟

با ثبت رزومه در UTC و انتخاب مهارتها و تخصص های خود می توانید در اجرای پروژه ها بصورت دورکاری استخدام شوید. پس از ثبت رزومه و تایید توسط بخش منابع انسانی UTC هر پروژه ای که در زمینه تخصص و مهارتهای شما ثبت گردد به اطلاع شما خواهد رسید و از این طریق می توانید با ورود به حساب کاربری خود، در مناقصه اجرای پروژه مربوطه شرکت کنید. در هیچ یک از مراحل مناقصه و انجام پروژه نیازی به حضور در دفاتر UTC نخواهید داشت.

سوالات متداول

 • يو تی سی چگونه كار می كند؟

  یو‌تی‌سی یک سامانه فریلنسری جامع است که بستری را برای متقاضیان انجام انواع پروژه های پژوهشی، فنی، برنامه نویسی، آزمایشگاهی و تحلیلی ایجاد می کند تا بتوانند از طریق راهکارهای حقوقی تحت وب با متخصصین حوزه مربوطه در ارتباط باشند، قرارداد بسته و پروژه خود را اجرا کنند. یو‌تی‌سی اولین سامانه فریلنسری کشور می باشد که قابلیت سفارش و اجرای پروژه هایی غیر از برنامه نویسی کامپیوتری را دارد. برای این منظور، تدابیری اندیشیده شده است تا در صورت لزوم، علاوه بر امکانات سامانه utc.ir بتوان جهت پیشبرد پروژه ها از آن استفاده کرد که به شرح زیر می باشد:

  - امكان كنفرانس تلفنی بین متقاضی، متخصص و كارشناس سامانه برای تشریح دقیق پروژه

  - امكان جلسه حضوری با متخصص و متقاضی به صلاحدید كارشناس سامانه

  - امكان اعزام كارشناس مامور از طرف سامانه به پژوهشگاه، آزمایشگاه یا دانشگاه مربوط به پروژه جهت ارزیابی فنی پروژه

  - امكان عقد قرارداد محضری پیمانكاری، مشاركت مدنی و اخذ تاییدیه های لازم برای پروژه های كلان

 • در چه زمينه هایی می توانم در يو تی سی پروژه سفارش دهم؟

  محدودیتی برای زمینه های سفارش پروژه در یو‌تی‌سی وجود ندارد. با توجه به ارتباط یو‌تی‌سی با مراکز علمی و صنعتی، امکان تعریف پروژه های سازمانی نیز در یو‌تی‌سی وجود دارد.

 • چگونه می توانم در يو تی سی كار كنم؟

  اگر تخصصی دارید و علاقمندید از طریق تخصص و تجربه خود، برای انجام پروژه های سفارشی با یو‌تی‌سی همکاری داشته باشید می توانید با انتخاب کلید واژه های تخصص خود در بخش تخصص ها نسبت به درخواست همکاری اقدام نمایید.

 • ضمانت صحت و كيفيت اجرای پروژه ها به چه نحوی است؟

  دو راهکار اساسی برای اطمینان شما از کیفیت انجام پروژه ها تدارک دیده شده است:

  1. پرداخت هزینه فریلنسرها پس از انجام پروژه و تایید آن توسط متقاضی صورت می گیرید.
  2. فریلنسرها برای رقابت جهت اخذ پروژه ها همواره تلاش می کنند امتیاز شاخص های پروفایل خود را ارتقاء ببخشند. این شاخص ها بر اساس میزان رضایت مشتریان قبلی و جدیت در پشتیبانی پروژه های انجام شده ارزیابی می شود.
 • آيا برای سفارش پروژه ها نياز به مراجعه حضوری خواهد بود؟

  در پروژه هایی با حجم کاری و مبالغ بالا که نیاز به درج جزئیات تخصصی بیشتر و تنظیم قرارداد دارند امکان جلسه حضوری در دفتر مرکزی سامانه و همچنین امکان اعزام کارشناس مامور سامانه به پژوهشگاه، آزمایشگاه یا دانشگاه مربوط به پروژه جهت ارزیابی فنی پروژه وجود دارد. در مورد پروژه های روتین و مبالغ کمتر از 50 میلیون ریال، جلسه حضوری الزامی نیست؛ هرچند در صورت درخواست متقاضی این امر میسر خواهد شد.

 • يو تی سی چگونه باعث كاهش قيمت و افزايش كيفيت انجام پروژه ها می شود؟

  در سامانه یو‌تی‌سی، متخصصین به طور مستقیم پروژه شما را انجام می دهند و یو‌تی‌سی صرفا بستری را برای ارتباط شما با متخصص مناسب مهیا می کند. لذا هزینه واسطه ها در انجام یک پروژه از بین می رود و قیمت تمام شده پروژه به شدت کاهش پیدا می کند. همچنین رقابتی بودن قیمت ها در یو‌تی‌سی موجب کاهش قیمت های پیشنهادی از طرف متخصصین می شود.